Milliseid veine serveerida mõnusate eelroogade juurde?

Nädalavahetus on ukse ees! Miks mitte võtta aeg maha sõprade seltsis ning korraldada lõbus istumine? Kui sul jääb aga puudu ideedest, milliseid eelroogasid pakkuda ja mõtiskled, mis vein võiks nende kõrvale sobida, siis siin on selleks hea juhis.

Prike joogieksperdi Hannes Aedla sõnul on eelroad oma loomult pigem kergemad ja värskemad ning neid serveeritakse sageli madalamal temperatuuril. Eelroog ei tohiks varjutada pearooga ning kogu õhtusöögi jooksul peaksid maitsed liikuma nõrgematelt tugevamatele. Sama põhimõte kehtib ka veinide puhul: eelroa juurde valitud vein ei tohiks varjutada pearoa juurde pakutavat veini.

«Värskete, kergete ja kõrgema happelisusega roheliste salatite juurde soovitan ka sarnaseid veine,» õpetab Aedla. «Näiteks Sauvignon Blanci marjast valminud veinid, mis on kerged, värskeid ning samuti kõrgema happelisusega. Kui eelroas on kala või jahutatud mereannid, võiks veinis olla natukene mineraalsust ja puuviljasust. Selliste roogade juurde sobiksid näiteks Pinot Grigio või Grüner Veltlinerist valminud veinid.»

Ta lisab, et kasutades eelroas kana või muud valge linnu liha, või ka sealiha, peab vein olema kindlasti veidi täidlasem ja puuviljasem. Neid roogasid sobivad saatma Chardonnay marjast valminud kergema stiiliga veinid.

Eelroogade juurde sobivad ka punased veinid, kui toidus on kasutatud tumedat linnuliha või veiseliha. Näiteks Pinot Noiri marjast valminud kergema stiiliga vein, mida võib enne tarvitamist ka jahutada, et tuua välja veini värske marjasus.

Rannamõisa toidublogija Kristian Neemela sõnul on bruschetta klassikaline itaallaste eelroog, mida süüakse suure nälja kustutamiseks ja isu tekitamiseks enne põhiroogasid. See kujutab endas krõbedaks röstitud ciabatta’t ning sellele lisatud meelepäraseid lisandeid, mis eeldatavasti võiks olla midagi kerget.

«Mina valmistasin seekord bruschetta’d kanafileega. Kanafilee marineerisin sinepi-sojamarinaadis, mis annab fileele väga hõrgu ja täidlase maitse. Ühest kanafileest piisab umbes kahele inimesele ning peale filee küpsemist on väga oluline see õhukesteks viiludeks lõigata, nii on mugavam süüa,» selgitab Neemela.

Sinepikana bruschettad

kahele

Marinaad:

  • 1 Rannamõisa kanafilee
  • 75 g oliiviõli
  • 1-2 tl sojakastet
  • 2 tl Dijoni sinepit

Lisaks:

  • 2 viilu ciabatta’t
  • Oliiviõli
  • 1-2 küüsaluguküünt
  • Parmesani laaste
  • Rukolat
  • Kirsstomateid
  • Balsamico-kreemi
  • Sool/pipar

Kõigepealt valmista kanafileele marinaad. Selleks sega omavahel oliiviõli, sojakaste ja sinep. Pane kanafilee minigrip-kotti ja vala peale marinaad ning lase tund aega marinaadis seista.

Kui kanafilee on marineerunud, kuumuta pann ning pruunista filee mõlemalt poolelt, siis keera kuumus madalaks ja kata pann kaanega ning küpseta kuni valmimiseni. Filee peab jääma kergelt vetruv, siis pole see üle küpsenud. Maitsesta vajadusel soolaga.

Rösti ciabatta’d ahjus või pannil krõbedaks ja kuldseks ning hõõru küüslauguga kokku.

Aseta peale rukolalehed. Järgmisena lisa viiludeks lõigatud kirsstomatid ja kanafileeviilud ning nirista üle balsamico-kreemiga. Viimasena tõmba noaga parmesanist paraja suurusega laastud ja aseta kõige peale. Vajadusel maitsesta soola ja pipraga ning piserda üle kvaliteetse oliiviõliga.

Beringer Classic Chardonnay

Proovi kõrvale:

«Selle roa juurde soovitan veini Beringer Classic Chardonnay,» ütleb Hannes Aedla. «Tegemist on suurepärases tasakaalus oleva veiniga Ameerika Ühendriikidest, Californiast, kus kliima on väga sobilik küpsema stiiliga Chardonnay marjast veinide valmimiseks. See vein on valminud roostevabas tünnis, mis tagab värskuse ja puuviljasuse tasakaalu, kus domineerivad värske tsitruse ja mesine aprikoos. Veinis olev täidlus muudab veini pehmeks. Just sellised maitsed on suurepärased kerge ja hõrgu kanaga, mille marinaad lisab kerge soolasuse ja elegantse särtsaka maitse.»

Allikas: “Postimees Naine24”

Tagasi

Lindemani Gentleman’s Collection

Lindemani Gentleman’s Collection on härrasmeeste valik.

Rääkides härrasmeestest veinimaailmas, on selleks kahtlemata dr. Henry Lindeman. Mees, kes soovis 1843. aastal oma veinikoda luues tuua Austraalia kohalikele külameestele lähemale häid kombeid, sealhulgas õpetada neid hindama ja lugu pidama peenemast napsust. Need ammused traditsioonid leidsid nüüd järje Gentleman’s Collectioni veinide näol.

Leiate meie valikust sarmika Chardonnay ning rikkaliku Cabernet Sauvignoni. Mõlemat veini on täiustatud tilgakese kangestatud veiniga, admaks lõpumaitsele siidisust.

Henry Lindeman juba teadis, kuidas elada täisväärtuslikult ja aidata teistelgi elu saladusi nautida.

 

 

 

Tagasi

UUS TOODE- J & B Rare viski

Põnev uudistoode viskisõpradele!

Prike tooteportfellist esindatud J & B Rare viski, mis on inspireeritud itaallasest, loodud Londonis ning destilleeritud Šotimaal.
J & B Rare on kõikidest teistest Šoti viskidest erinev seetõttu, et on kokku segatud 42. erinevast single maltist ja teravilja viskidest. Seda selleks, et kokku saada peen ning pehme maitsekogum.
Šotimaa üks ihaldusväärsemaid viskisid.
J & B viski on mõeldud enesekindlale inimesele, kes teab, mis on hea ning oskab vahet teha tõeliste viskide olemusel.

Tarbimissoovitus: sobib ideaalselt kokteilidesse. Lisa mängulisust näiteks Fever Tree Ginger Ale toonikuga.

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada Teie tervist!

Image may contain: drink

 

 

Tagasi

Sa ei pea välja minnes alati alkoholi tarbima! Eelista hoopis neid kokteile

Sa ei pea välja minnes alati alkoholi tarbima! Eelista hoopis neid kokteile

Üha enam tarbitakse sõpradega välja minnes alkoholivabasid jooke.
Sellele aitab kaasa ka tänapäeva baarikultuur, mis on väga rikas erinevate alkoholivabade kokteilide poolest.

Alkoholivaba elu ei pea häbenema
Alkoholivaba kokteil on välimuselt n-ö originaaliga identne. Nõnda saab end peol mõnusalt tunda ilma et keegi vaataks imelikult või hakkaks midagi peale suruma. Seega ära karda küsida baaris, pubis või restotanis alkoholivaba jooki!

Näiteks võiksid katsetada nende kokteilidega, mis on ka kodus väga kerge valmistada.

Virgin Mojito

Vaja läheb:
6-7 laimisektorit
2 cl suhkrusiirupit
Perrieri mineraalvesi
Piparmünt
Jää

Uhmerda pikas klaasis laimisektorid, lisa piparmünt, jää, vesi. Sega korralikult. Kaunista piparmündilehtede ja laimisektoriga.

Virgin Gin Tonic

Vaja läheb:
2 cl Gin Saveur siirupit
1 Fever Tree Light toonik
Laim

Täida coppa-klaas või punase veini pokaal jääga, lisa komponendid, pigista sisse laimi ja kaunista laimisektoriga.

Virgin Mango Mule

Vaja läheb:
6 cl Compal mangomahla
1 Fever Tree Ginger Beer
Laim
Jää

Pigista 3-4 laimisektorit pikka klaasi, täida klaas jääga. Lisa komponendid, sega lusikaga ning kaunista laimisektoriga.

Tagasi

World Class Estonia võistlus toob kokku Eesti parimad baarmenid

Sel aastal lööb World Class baarmenite võistlusel kaasa 32 baarmeni Tallinnast, Tartust, Pärnust ja Narvast.

Võistlejaid iseloomustades sõnas Prike World Class Brand Ambassador Andrei Kazakov, et võistlusel osalevad need, kes soovivad saada kogemusi, arendada oma teadmisi ja luua ise uusi trende baarimaastikul. «Kõik World Class Estonia eelvooru osalejad on Eesti baarikultuuri edasiviivaks jõuks ning meil on au nendega koostööd teha,» lisas Kazakov.

Eestis esmakordselt eelmisel aastal peetud võistluse korraldaja Kazakov ootab osalejatelt tähelepanu, tahtejõudu ja järjepidevust. «Nad peavad valmis olema selleks, et me paneme tööle kõik nende meeled ja tunded. World Class on baarmenite võistlus, mitte kokteilivõistlus – kõik loeb.»

Võistluse jooksul peavad osalejad läbima erinevaid koolitusi nii Eesti kui ka maailma parimate baarmenite juhtimisel ning looma erimenüü ja etteantud komponentidega kokteilid. «Selge on see, et World Class pole mingi ühepäevane võistlus, vaid pool aastat kestev programm,» sõnas Kazakov. «See võistlus on nagu ämber, mis on täis ahvatlevaid võimalusi, oluline on see ämber enda kasuks pöörata.»

Eesti eelvoorude kolm parimat saavad õiguse osaleda Baltikumi-ülesel finaalvõistlusel Riias, mille võitja sõidab oma riiki esindama World Class finaalvõistlusele Mexico Citysse.

Osalejad

Tallinn (24):

Lenar Lehtla (Whisper Sister), Karoliine Vahter (Olympic Park Casino), Karina Tamm (Radisson 24), Meelis Vili (Bona Resto), Diana Tsistjakova (Whisper Sister), Mihkel Kahn (Butterfly Lounge), Mikk Kelder (Butterfly Lounge), David Jimenez (Manna la Roosa), Martin Kaarjärv (Tai Boh), Gerda Trahv (Korsten Armastus & Hea Toit), Marko Hade (Korsten Armastus & Hea Toit), Tauri Parik (Clazz), Risto Säinas (Clazz), Melih Yildiz (Sigmund Freud), Aleksander Smolko (Sigmund Freud), Kirils Drobunins (Sigmund Freud), Triin Rebane (Apelsini Raudtee), Ainar Kiison (Frank), Henri Jürgenstein (Frank), Jürgen Tiisler (St. Vitus), Martin Raudsepp (Pööbel), Erik Jagor (Pööbel), Ats Kaal (Horisont), Kristiina-Kadi Kasvandik (Nordic Hotel Forum).

Tartu (4):

Dmitri Vassiljev (Meat Market Cocktail Bar), Serger Jasjukevits (Maasikas), Markku Lõhmus (Kapriis), Herkki Ravel (Shooters Tartu).

Pärnu (2):

Tõnu Laidla (Hedon Spa), Artjom Fomitsev (Hedon Spa).

Narva (2):

Dmitri Zakhodayev (Geneva Nightclub), Vladimir Izotov (Geneva Nightclub).

 

World Class

World Class Competition on rahvusvaheline kokteilisegamisvõistlus, kus osalevad parimad baarmenid üle maailma. 2017. aasta World Class finaalvõistlus toimub Mexico Citys.

Võistluse raames peavad osalejad poole aasta jooksul läbima erinevaid meistriklasse ning töötama välja erimenüü ja etteantud komponentidega kokteilid. Igast Balti riigist valitakse välja 10 parimat baarmeni, kes võistlevad omavahel juuni keskel Riias toimuval finaalvõistlusel. Seal selgub Baltikumi parim baarmen, kes sõidab Mehhikosse ülemaailmsele World Class 2017 finaalvõistlusele. 2016. aasta World Class Estonia võistluse parimaks tunnistati Tartu Meat Market Cocktail Bari baarmen Regeri Zoo, kes käis Eestit esindamas Miamis toimunud finaalvõistlusel.

Allikas: Elu24.ee 

Tagasi

Maailma kuulsaim viskitootja tuli turule noori püüdva ja kokteilideks sobiliku uue joogiga

Maailma enimmüüdud Šoti viski Johnnie Walker tõi äsja müügilettidele uue seguviskide sarja Blender’s Batch. Eesti viskisõpradeni jõuab uuest sarjast esmalt Johnnie Walker’i Blenders’ Batch Red Rye Finish nimeline malbe segunaps.

Seguviskide sarja loojateks on Johnnie Walkeri viskimeistritite tiim, kes on pikka aega otsinud uusi maitseid. “Katsetamine on alati olnud osa Johnnie Walkerist,” selgitas tiimi eestvedaja Dr Jim Beveridge, kes on ise seguviskisid valmistanud enam 40 aastat. “Johnnie Walkeri kõige esimene seguviski oli inspireeritud uuest maailmast pärit teedest ja vürtsidest,” selgitas ta.

Beveridge lisas, et viskisegude loomine toimub ka täna nii nagu pea 200 aasta eest. “Muidugi on teaduse areng andnud rohkesti teadmisi: kuidas mõjutavad maitseid vaat, selle materjal, laagerdumisaeg jne. Täna on aga huvi viskide vastu suurem kui kunagi varem ja seega on õige aeg tutvustada viskisõpradele uusi maitsed,” lisas ta.

 

Prike WorldClass Brand Ambassadori Andrei Kazakovi sõnul erineb Blenders’ Batch teistest Johnnie Walkeri viskidest ja on pigem Jim Beveridge isiklik teos.

“Teades selle viskimaja konservatiivseid traditsioone, on selline lähenemine innovaatiline ja värske. Jim elas ja õppis 1990-ndate alguses USA-s, kus teatavasti tehakse burbooni ja rukkiviskit. Viskisegude inspiratsiooniks ongi Ameerika viskide julged maitsed.”

Nii on Red Rye Finish viskisegu laagerdunud nii burboonivaatides kui ka rukkiviski omades. See lisab joogi maitsele väga palju nüansse, puuviljade noote ja muudab meki pehmemaks. Blenders’ Batchi seguviskid sobitavad omavahel magusa mekiga burbooni, rukkiviski ning sügava maitsega šoti viski.

Kazakov lisas, et Blenders’ Batch on pigem mõeldud uudishimulikele uutele viskisõpradele, sealhulgas ka naistele. “Kogenud viskiarmastajad on oma valikus suhteliselt konservatiivsed, tihtipeale jäävad kindla lemmiku juurde ning pole uute maitsete suhtes väga avatud.”

Kazakovi sõnul muutuvad aga iga aastaga aina populaarsemaks viskikokteilid. “Inimesed julgevad proovida ja baarmenid julgevad pakkuda. Kõige tuntumad ja lihtsamad joogid on Whiskey Sour, Mint Julep ja teised, aga küll see loetelu laieneb. Tänapäeva maailm on väga kiiresti muutuv ja dünaamiline, mis mõjutab ka kokteilimaailma,” lisas ta.

Ameerika viski julgetest maitsetest inspireeritud Johnnie Walker Blenders’ Batch Red Rye Finish puhul on kasutatud burboonivaatides laagerdunud linnase- ja teraviljaviskit. Seejärel laagerdatakse viskisegu kuni pool aastat endisest rukkitünnides, kus see saavutab täiusliku maitseintensiivsuse ja magususe, ning puuviljase ja vürtsise maitse.

Allikas: Martin Hanson, Maitsed.ee toimetaja

Tagasi

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.