Moët-Hennessy tunnustas Priket!

Head sõbrad ja koostööpartnerid!

Teatame suure uhkusega, et Prike Eesti ja Läti tiim pälvisid Moët-Hennessy Euroopa distribuutorite 2017. aasta kohtumisel tähelepanuväärse auhinna.

31 maa arvestuses ja 84 erineva distributsiooni firmaga konkureerides pälviti Priket

PARIMA ON-TRADE AKTIVITEEDI EEST, ehk tunnustati Hennessy Revolution’i põnevat ja uudset ideed ning teostust.

Aitäh kõikidele koostööpartneritele ja klientidele, ilma kelleta ei oleks need värvikad ideed teoks saanud. Järgnevate koostöörikaste aastate terviseks! Salute!

Tagasi

Pariis on alati hea mõte. Aga päev Champagne’is veel parem

Pariisist 45-minutilise rongisõidu kaugusel asub Champagne piirkond ja selle keskus Reims, kust tuleb kogu maailma šampanja.

Pariisi elu osaks on mõnusad kohvikud, õhtusöögid ja loomulikult pokaal šampanjat. Delphine Laborde, Veuve Clicquot brändisaadik, kes sel sügisel Tallinnas käis, soovitab seda viimast hoopiski Reimsi jooma sõita. 45 minutiga jõuab metropolist idüllilisse väikelinna viinamarjaväljade vahel, kus iga päev tundub olevat pühapäev.

Ja päevast täiesti piisab, sest kogu maailma šampanjajanustele jookide valmistamiseks pole vaja suurmat maalappi  kui pooleteise Muhumaa suurune piirkond.

Champagne on hea plaan igal aastaajal ja iga ilmaga, aga eriti tõsiselt tasuks kaaluda sinna sõitmist, kui vihm ja talvetuuled hakkavad jalutuskäike Pariisi bulvaritel segama. Reimsis veedad suure osa ajast niikuinii maa all või restoranides – seda muidugi juhul, kui ei ole plaanis liituda saagikoristusega, mis toimub tavaliselt septembris kahe nädala jooksul.

Ausalt öeldes ongi šampanja valmistamiseks vaja keskmisest vastikumat ilma ja kui Pariisis hakkab päike pilvede taha kaduma, siis Reimsis on ilm juba tõenäoliselt üsna sügisene (ka keset suve). Aga see kõik on tulemust väärt. Meie jaoks seenevihm, prantslaste jaoks viinamarjavihm – just sellist ilma jumaldavad vahuveini tegemiseks sobivad marjad.

Läks aega, enne kui prantslased kehva ilma võlust aru said. Ehkki vanad roomlased hakkasid seal viinamarju kasvatama juba ilmatu aeg tagasi, ei saatnud kehva kliimaga regiooni veinimaailmas mitte mingi edu – kuni 17. sajandil “leiutati” šampanja.

Mitte mingid tavalised veinikeldrid
UNESCO maailmapärandi nimistus on palju uhkeid varemeid ja pika ajalooga kohti, mõned kohad on aga selgelt teistest võrratumad. Mõne aja eest UNESCO maailmapärandi nimistusse lisatud kriidikivisse uuristatud veinikeldrid ja neid ühendavad käigud.

Kriidine ja lubjakivine pinnas on see, mis on andnud šampanjale tema nime ja maitse, mida ühekski teises piirkonnas vahuveine tehes kopeerida ei õnnestu – sellist pinnast mujal lihtsalt ei ole.

Reimsi mägi on kriidi kaevandamisest käike täis uuristatud ja kui õnnestuks vaadata seda distantsilt, siis näeks see välja nagu üks hiiglaslik maa alla peidetud kera Šveitsi juustu. Kaevandustegevuse lõppedes võtsid šampanjamajad need kiiresti kasutusse perfektse ja väga stabiilse temperatuuri pärast.

Need ongi nüüd maailmapärandi nimistusse pääsemise vääriliseks tunnustatud ja maailmas on vähe kohti, kus pärandiga tutvumine on nii meeldiv, kui seal loendamatu hulga šampanjapudelite vahel jalutades.

Maailmapärandi nimistusse kuuluvad keldrid kuuluvad šampanjamajadele Champagne Vranken Pommery, Taittinger, Veuve Clicquot, Ruinart, Charles Heidsieck ja G.H. Martel.

Delphine Laborde ütleb, et tavaliselt kestab nende šampanjamaja külaliste tuur keldritesse pisut üle tunni – põneva ajalooga majal, mille rahvusvahelisele haardele pani aluse madame Clicquot juba 19. sajandi alguspäevadel, kui oli abikaasa surma järel äri üle võtnud ja sellest majast kogu šampanjatootmise suurima eduloo tegi, on ka maa peal palju põnevat näidata ja pakkuda.

Roosa šampanja võidukäik
Reimsis pole šampanja mõistagi jook, mille pudel avatakse vaid uusaastaööl. Seda võib juua iga päev ja kõik restoranid oskavad meisterlikult kombneerida oma menüüdis šampanjaga – ja nende restoranide hulgas on nii väga traditsioonilisi Prantsuse köögi hõrgutisi pakkuvaid söögikohti kui modernsele Aasia köögile pühendunud restorane. Šampanja sobib kõigega.

Kui keskkonnas, kus šampanja pole väga igapäevane jook, ei kipu inimesed uute maitsetega katsetama, siis šampanjas on aeg proovida roosat šampanjat. Reimsis üles kasvanud Delphine Laborde kinnitab, et just see on gurmaanidest prantslaste suvine lemmikjook. Aga miski ei takista seda proovimast ka talvel.

Pööraste ideede poolest tuntud Veuve Clicquot on loonud ka näiteks šampanja, mida serveetitakse Earl Gray teega ning kuhu võib lisada ka näiteks näpuostatäie kuivatatud ananassi – Veuve Clicquot RICH pakub rikkalikult maitseid ja kõneainet kõigile šampanjafännidele.

Metropolist päevaks-paariks Reimsi sattudes on lihtne otsustada, et järgmine kord Pariisi lennates võiks lennujaamast otse sinna sõita. Ja ehkki näiteks Veuve Clicquot puhul on praktiliselt kogu valik ka Eestis müügil, ära sõida sinna käsipagasiga. Tahtmine killuke Prantsusmaad šampanjapudeli kujul koju kaasa võtta tekib isegi siis, kui varem lonksugi šampanjat pole tahtnud juua.

Ajakiri Mood, Silvia Pärmann

Tagasi

Algas Eestis juba kolmandat korda toimuv World Class kokteilivõistlus

EELMISE Nädala keskel kuulutati Balti jaama turul asuvas Humalakojas välja World Class Eesti kokteilivõistluse kolmas hooaeg ning avati registreerumine pürgimaks maailma parimaks baarmeniks.

„Maailma parimaks saamiseks tuleb esmalt seljatada kohalikud konkurendid, seejärel Läti ja Leedu kolleegid ning viimaks näidata head minekut 2018. aasta World Classi finaalvõistlusel Saksamaal Berliinis, kus kroonitakse järgmine kokteilimaailma kuningas või kuninganna,“ selgitas võistluse käiku korraldaja Prike World Class Brand Ambassador Andrei Kazakov.

Kazakovi sõnul on võistlus Eesti baarikultuuris kenasti kanda kinnitanud ning sel aastal oodatakse osalema senisest veelgi rohkem kokteilimeistreid. „Kindlasti peaksid osalema baarmenid, kes tahavad kokteilikultuuri arendada,“ ütles Kazakov, kes ennustas, et võistlusel saadab edu neid, kes on hakkajad ja julged katsetajad.

„Sel aastal pöörame ka rohkem tähelepanu tavainimestele, et näidata, et World Class on midagi enamat, kui lihtsalt baarmenitevaheline suletud võistlus. Kõik me teame, mis on fine dining, aga mis on fine drinking?,“ selgitas Kazakov võistluse laiemaid eesmärke.

Avapeol osales ka World Class võistluse üks loojatest Spike Marchant, kes ütles, et World Class annab baarmenitele võimaluse eksperimenteerida uute maitsete ja tehnikatega. „Baaridel võimaldab see ülemaailmne võistlus oma klientidele tutvustada kokteilikultuuri seni avastamata võlusid ning viia nende baarielamused uutesse kõrgustesse,“ lisas Marchant.

Esmakordselt 2009. aastal toimunud võistlusel osalevad parimad baarmenid üle kogu maailma – World Classi koolitustel on osalenud rohkem kui 250 000 baarmeni enam kui 60 riigist. Eesti liitus võistlusega 2016. aastal. 2017. aastal lisandusid osalejate hulka ka Läti ja Leedu baarmenid.
World Classi kohalikus eelvoorus võivad osaleda kõik baarmenid üle Eesti.

Võistlusel peavad osalejad poole aasta jooksul läbima erinevaid meistriklasse ning töötama välja kokteilide erimenüü, mida pakkuda oma kodubaari külastajatele. Maikuus toimub igas Balti riigis kohalik finaal, kus selguvad riikide kolm parimat baarmeni, kes võistlevad omavahel Leedus toimuval finaalvõistlusel. Seal selgub Baltikumi parim baarmen, kes sõidab Saksamaale ülemaailmsele World Class 2018 finaalvõistlusele.

Allikas: Maitsed.ee Martin Hanson

Tagasi

Kristallkümmel võitis SIP Awardsil HÕBEMEDALI!

ŠAMPANJA: SUURUS LOEB

Kas suurem pudel on ilmtingimata parem? Ja kas pudeli suurus mängib siinkohal rolli, teades, et šampanja puhul on eelistatav hiline ümberkorkimine?

Klassikaline šampanjapudel on 75 cl, s.o olenevalt klaasi või pokaali suurusest umbes kuus kuni kaheksa klaasi. Võib-olla soovite aga erilise sündmuse puhul osta suurema pudeli? Suured šampanjapudelid on saanud nimed piiblitegelaste järgi ja nendes olev šampanja on kääritatud kas tava- või Magnum-pudelites. Kõigis pudelimõõtudes, s.o 20 cl pudelist kuni 15-liitrise pudelini, pakuvad šampanjatootjad enamasti oma brut-šampanjat. Rosé-šampanjad on samuti saadaval suuremates pudelites, kuid harva suuremas kui Magnum. Tabelis on toodud pudelite suurused ja võrdlused.

Pudeli nimetus Mahutavus Mitu tavapudelit
Poolpudel 375 ml Pool
Tavapudel 750 ml 1
Magnum 1,5 liitrit 2
Jeroboam 3 liitrit 4
Rehoboam 4,5 liitrit 6
Methuselah 6 liitrit 8
Salmanazar 9 liitrit 12
Balthazar 12 liitrit 16

On võimalik, et olete väljavalitud veinisnoobide seltskonna üritustel kuulnud: “Magnum on kõige parem maht”, “Magnum annab parema maitse” jms. Ehk olete isegi avastanud, et see maitseb teisiti: on ümaram, küpsem, keerulisem, rahulikum, pikema järelmaitsega jne. Magnum-pudelis on enam nüansse ja vähem oksüdatsiooni, selles olev jook aga tajutavalt värskem. Ümberkorkimise käigus pääseb Magnum-pudelisse tavapudeliga võrreldes umbes poole vähem hapnikku. Pudelimahust oleneb ka veini eluiga. Mida väiksem on pudel, seda kiiremini tuleb see ära juua.

Kui olen restoranis ja mulle pakutakse asjatundjate koostatud veinikaart läbimõeldud veinivalikuga, on minu esimene valik Magnum-suuruses šampanjapudelid. Sest suuremates pudelites turustatava šampanja jaoks kasutavad meistrid sageli vanemaid veine oma varudest. Hiilgav näide on Ruinart, kus eri mahuga pudelitesse villitakse natuke erinev segu, nii et kuulsal Blanc de Blancs’il oleks alati sama “küpsusega” maitse. Ärge kartke Magnumeid! Nad annavad tõesti veinile parema maitse kui tavamahuga pudelid. Ja kas neljast sõbrast koosnev seltskond ei saa 1,5 liitri šampanjaga hakkama? Kui see tundub liiga aperitiivina, võtke kõrvale ka suupisteid!

KA AASTA LOEB!

Veuve Clicquot on ilmselt konkurentide ja kasvatajate enim hinnatud grande maison, mis tuntud oma pika ja huvitava ajaloo ning kompromissitu pühendumuse poolest. Välisest glamuurist hoolimata on Dominique Demarville’ (Veuve Clicquot veinimeister) ja tema veinitootjate meeskonna jaoks olulisim pudeli sisu. Eriti tänulikud on nad 1960ndatest 2008. aastani´töötanud endistele veinikeldrimeistritele, kes panid kõrvale eri aastakäikude šampanjat, mida saab nüüd kasutada uute šampanjade loomise verstapostiks.

Champagne’i piirkonnas hinnatakse tavaliselt šampanja kvaliteeti, tuginedes viljakate aastate kliimatingimustele. Jätkates 1810. aastal proua Clicquot’ alustatud traditsiooni, toodetakse erilistel aastatel ühe saagiaasta šampanjad ehk Vintage Champagne’id.

Klassikalised Non Vintage’i šampanjad saadakse eriti kvaliteetsetest ühe aasta veinidest, mis valmistatud eduka saagikoristuse hooaegadel. Nende suhtes kohaldatakse palju rangemaid nõudeid ja nad “räägivad lugu erilisest aastast”, mitte ei näita viinamaja “käekirja”.

2000. aastast on Champagne’i piirkond jõudnud nn kuldajastusse: loodus pakub veinitootjatele üha sagedamini võimalust luua Vintage-šampanjasid. Oluline on pidada meeles, et Vintage- šampanjad on kõik üksteisest erinevad! Alates 2000. aastast sooviksin tuua esile mõnda eriti hea viinamarjasaagiga aastat. Kindlasti soovitan maitsta nendel aastatel toodetud šampanjat.

2002 – suurepärane, klassikaline aasta. Šampanjasid iseloomustavad võim, elegants, tasakaal ja küpsus. Täisküpsuse lähedal.

2004 – üks parimaid viinamarjade koristusaastaid aastakümnendis, veinitootjate unistus.

2008 – tõenäoliselt kõige parem aasta pärast 2002. Sarnane 2004. aasta šampanjaga – põhineb värskusel, happesuse tasakaalul ja mahlakusel. Need šampanjad on mõeldud säilitamiseks. Soovitan soojalt proovida hiljuti turule tulnud Veuve Clicquot vintage 2008 (blanc) – 5% selle šampanja baasiveinist on arendatud tammevaadis, andes šampanjale tõeliselt kreemise ja brioche maigu.

Ajakiri “Säde”, tekst Gints Sniedze, Moët-Hennessy Brand Ambassador Baltikumis

Tagasi

Uus Tšiili veinimaja VENTISQUERO

Prike valikusse on lisandunud uus Tšiili veinimaja Ventisquero.

Tegemist on pereettevõttega, kellele kuuluvad viinamarjaistandused Tšiili viies olulisemas piirkonnas: Maipo, Colchagua, Casablanca, Leyda and Huasco. 99% veinides kasutatavatest viinamarjadest pärinevad Ventisquero enda viinamarjaistandustest, tänu sellele on veinimeistril võimalus valmistada parima kvaliteediga veine. Ventisquero veinide peaveinimeistriks on John Duval, kes on tuntust kogunud Penfold`s Grange veinimeistrina.

Prike tootevalikusse kuuluvad Ventisquero veinimajast kolm sarja:

Ventisquero Classico veinid on kergesti joodavad, hea hinna ja kvaliteedi suhtega Tšiili veinid. Veini valmistamiseks saadavad viinamarjad pärinevad kõik Ventisquero viinapuuaedadelt erinevatest Tšiili piirkondadest. Prike valikusse kuuluvad Cabernet Sauvignon, Chardonnay ja Syrah.

Ventisquero Reserva sari on pühendatud Andide mäestikule ja selle uurijatele. Reserva veinid on väärikamad, pakkudes parimat Tšiili kvaliteeti. Reserva sarjas olevad veinid on pärjatud mitmete rahvusvaheliste tunnustatud auhindadega. Prike valikusse kuuluvad Cabernet SauvignonPinot Noir, Sauvignon Blanc ja Chardonnay.

Grey on Ventisquero veinimaja Premium sari, mis on saanud oma nime Tšiili majesteetlikuma liustiku järgi. Grey veinides olevad viinamarjad pärinevad single vineyard`idelt, on käsitsi korjatud spetsiaalselt valitud ning kasvatatud veinimeistri John Duval`i ja veinimaja omaniku Filipe Tossi järelvalve all. Grey veinid on võitnud aastate jooksul ohtralt erinevaid auhindu, seejuures saanud üle 50 korra rohkem kui 90 punkti järgmistelt veini väljaannetelt – Wine Spectator, Robert Parker`s The Wine Advocate, Wine Enthusiast, Vinous ja James Suckling. Prike valikusse kuuluvad suurepärasest Grey valikust Pinot Noir, Cabernet Sauvignon ja Sauvignon Blanc.

Tagasi

Miks on Vintage-šampanjad ehk aastakäigušampanjad erilised?

Sellest räägib lähemalt Moët Hennessy Baltics Brand Ambassador Gints Sniedze: „Champagne’i piirkonnas hinnatakse tavaliselt šampanja kvaliteeti, tuginedes viljakate aastate kliimatingimustele. Seal piirkonnas on kliimatingimused keerulised ja pole kestlikud, seega on aastate lõikes stabiilse kvaliteedi saavutamine äärmiselt raske. Nii viinamarjade tarnimine kui ka veinireservide moodustamine (eelmiste aastate veinid, mis on jäetud reserviks) nõuab palju ressursse.

Jätkates 1810. aastal proua Clicquot’ alustatud traditsiooni, toodetakse erilistel aastatel erilised ühe saagiaasta šampanjad ehk Vintage Champagne’id. Klassikalised Vintage-šampanjad saadakse eriti kvaliteetsetest ühe aasta veinidest, mis on valmistatud eriti eduka saagikoristuse hooaegadel. Nende suhtes kohaldatakse palju rangemaid nõudeid ning nad „räägivad lugu erilisest aastast“, mitte ei näita veinimaja „käekirja“.

Alates 2000. aastast on Champagne’i piirkond jõudnud nn Kuldajastusse: loodus pakub veinitootjatele üha sagedamini võimalust luua Vintage-šampanjasid. Oluline on pidada meeles, et Vintage-šampanjad on kõik üksteisest erinevad!

Alates 2000. aastast sooviksin tuua esile mõnda eriti hea viinamarjasaagiga aastat. Kindlasti soovitan maitsta nendel aastatel toodetud šampanjasid.

2002 – suurepärane klassikaline aasta. Šampanjasid iseloomustavad võim, elegants, tasakaal ja küpsus. Täisküpsuse lähedal.

2004 – üks parimaid viinamarjade koristusaastaid aastakümnendis – happesuse tasakaalul, maitse kergusel ja mahlakusel põhinevad šampanjad. Väga kvaliteetne šampanja suurest viinamarjasaagist. Veinitootjate unistus.

2008 – tõenäoliselt kõige parem aasta pärast 2002. Sarnane 2004. aasta šampanjaga – põhineb värskusel, happesuse tasakaalul ja mahlakusel. Need šampanjad on mõeldud säilitamiseks. Soovitan osta terve kasti, sest eelmiste aastate šampanjasid pole enam nii lihtne leida, aga järgmised aastad on nõrgad. Tõeline pärl selle aasta valikust on kindlasti Veuve Clicquot Vintage 2008 (blanc). Moët Grand Vintage on selles kategoorias üks edukamaid ostusid. Tänu muljetavaldavatele valikuvõimalustele õnnestub sellel veinimajal luua tõesti suurepäraseid šampanjasid.”

Tagasi

Lisa värvi, alusta revolutsiooni!

Me kogume emotsioone, et elu vahetumaks muuta. Jaga meiega tänavakunsti, mis lisab sinu elule värvi ja võida auhind!

#hennessyrevolution #colorevolution

Tegemist on väga limiteeritud koguses tootesarjaga, mille raames on Hennessy ühendanud jõud maailmas armastatud Prantsusmaalt päris kuid USA`s elava tänavakunstniku, JonOne`ga. Artisti poolt on disainitud nii pudeli kui ka karbi kujundus, mis on inspireeritud tänavakunstist ning on olnud justkui kunstniku lõuendiks. Pakend on värviliselt nooruslik ja trendikas ning ideaalne täiendus konjakiarmastaja kollektsiooni.

Täpsem informatsioon: prike.ee/hennessy

Tagasi

Uus džinn MOHN POPPY

Head uudised džinni sõpradele! Prike tootevalik on saanud täiendust uue omanäolise eestimaise džinni näol – MOHN POPPY

Tegemist on väga ekslusiivne Muhu saare džinni Mohn Poppy’ga mis on valmistatud rukkipiiritusest käsitööndusliku väikepartiina. Dżinnile tooniandev maitse ja aroom pärinevad kadaka käsitsi korjatud sinistest ja rohelistest marikäbidest ning saare mooniseemnetest.
1688 aastal kutsuti Muhu saart Mohn’i saareks, mis saksa keeles tähistas mooni-saart. Tollal oli saar kaetud suurte mooniväljadega. Unised kalurikülad, pöörlevad veskitiivikud, päikesest ja tuulest pleekinud rookatusega majad, metsas ampsavad sammalt põdrad, varahommikusel heinamaal kikitavad kõrvu metskitsed ja vaheldumisi kõikidel aastaaegadel liuglevad taeva all sadakond linnuliiki. Sellel kivisel ja tuultele avatud väikesaarel püüdlevad kõikjal taeva poole rohelised kadakad ja suvel kriiskavad nende vahele mustrina tikitud erkpunased moonipõllud.
Mohn Poppy dżinn on selle lummava maastikumustri käsitsi valmistatud jäädvustus. Selle mustri kätkemiseks dżinni maitsesse on jala- ja kätepaarid kadakamarju ning mooniseemneid korjates rännanud kõigil aastaaegadel risti ja rästi läbi kogu saare.

Kokteilisoovitused:

Gin&Tonic

Täida copa klaas jääga, lisa 1 osa Mohn Poppy džinni (4cl) ja 3 osa Fever-Tree Indian Tonic Water (12cl).

Garneeringuks kasuta sidruni- või laimilõiku

Smoked Rosmary Gin&Tonic

Täida klaas/shaker jääga.

Aseta taldrikule rosmariini oksad ja pane köögipõletiga (kitchen torch) põlema, kui oksad suitsema hakkavad, siis vala klaas jääst tühjaks ja aseta kummuli suitsevate rosmariini okste peale.

Vala shakerist jää valja, sega sinna G& T vastavalt esimesele meetodile (1 G&T) aga ILMA JÄÄTA.

Nüüd võta suitsetatud klaas, täida jääga ja lisa shakerist G&T. Täienduseks laim või sidrun (vastavalt soovile).

Tagasi

UUS! Vitamiinijoogid VIT-HIT

Hea meel on teatada, et Prike tootevalik on leidnud täiendust uute VIT-HIT vitamiinijookide näol.

Vit-Hit on jook mis peidab endas kombinatsiooni parimatest vitamiinidega joogi omadustest. Kõik maitsed sisaldavad endas mitte rohkem kui 36 kalorit pudeli kohta ehk siis mitte rohkem kui 7kcal/100ml kohta.

Vit-Hit sisaldab endas vitamiine, mida sinu keha vajab, mahla, tervislikke teesid ja suhkru sisaldus on üks madalamaid sama kategooria jookide seas. Tootele pole lisatud kunstlikke värvaineid ega säilitusaineid.

Vit-Hit on tervislik jook, mis sobib tarbimiseks igal ajahetkel. Parim on tarbimiseks jahutatult.

Prike tootevalikus on esindatud 5 erinevat maitset :

 

Vitamiinirohket sügist!

Tagasi

Alkoholiettevõtted kutsuvad inimesi vastutustundlikult tarbima

Alkoholiettevõtted kutsuvad inimesi vastutustundlikult tarbima

Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit (ATML) alustas jätkukampaaniaga “Kui võtad, võta vett vahele!”, mille eesmärk on ärgitada inimesi iga joodud alkoholiklaasi vahele jooma ühe klaasi vett ning nõnda arendada vastutustundlikku ja teadlikku alkoholitarbimiskultuuri.

ATMLi tegevjuhi Triin Kutbergi sõnul on koos alkoholiga või sellele vee vahele joomine kõige lihtsam viis, kuidas aeglustada alkoholi tarbimise tempot ning vältida olukordi, kus inimesed alkohoolseid jooke kiiresti tarvitades ruttu purju jäävad.

“Soovime koos Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu liikmete ning baaride, restoranide ja kauplustega viia inimesteni mõistmise, et ennetamaks liigjoomisest tulenevaid kahjusid, tuleks alkoholi tarbida mõistlikult ja vastutustundlikult,” ütles Kutberg. “Usume, et inimeste käitumist ei ole võimalik muuta keeldude ja käskudega, vaid läbi selgituse, erinevate osapoolte koostöö ja targema tarbimise tegeliku soodustamise. Me tahame luua uue, arukusele ja teadlikkusele suunatud tarbimiskultuuri. Seepärast olemegi jõud laial rindel ühendanud.”

Kampaania septembri ja oktoobri jooksul pakuvad liikumisega liitunud baarid, kohvikud ja restoranid alkoholi ostnud kliendile tasuta joogivett ning Eesti suurimate jaekettide Aldar, Coop, Maxima, Prisma ja Selver kange alkoholi ja veini riiulitel saavad pudelid ostjat informeerivad kaelarääkijad.

“Kampaaniaga on liitunud 83 baari, kes juba praegu pakuvad alkoholiga koos vett või hakkavad seda tegema nüüd, sest nad mõistavad selle olulisust,” märkis Kutberg. “Lisaks ootame septembri jooksul veel ühinema kõiki baare, pubisid, restorane ja teisi alkoholi pakkuvaid asutusi, kes peavad oluliseks mõistlikku ja vastutustundlikku tarbimist. Loodetavasti on neid Eestis veel palju.”

Kõik kampaaniaga liitunud asutused saavad ATMLilt märgise “Siin tarbitakse targalt”, mis annab kliendile kindluse, et võõrustaja hoolib tema heaolust ning juhul, kui ta soovib tarbida alkoholi, võimaldatakse talle tasuta joogivett.

Eesti Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liitu, mis esindab suuremaid alkoholi tootjaid ja maaletoojaid Eestis, kuuluvad Liviko, Prike, Dunker, Altia, Pernod Ricard, Tridens, Remedia, Amber Distribution, Coca Cola HBC, Estonian Spirit, Avallone ja Brown-Forman.

Vastutustundlike baaride/kohvikute/restoranide nimekiri:

Citypub, BART Pianobar, Pubi Illegaard, Time to Wine Bar and Shop, Hulkur Rändbaar, NO99 Kohvik/Restoran, Cheers Viljandi, Butterfly Lounge, Paar Veini, Teeristi Kohvik, Gustav Cafe Estonia pst, Gustav Cafe Tammsaare, Shvips, Baar “Trepp”, Willy & Rudy, Kohvik Spargel, Kohvik Rabarber, Kohvik Loorber, Underground, Elvis, Kohvik Sõbrad, Meat Market Cocktail Bar, Zavood, Lokaal Pirogov, Club Privilege, Saka Mõis, Hiiu Pubi, Jõhvi Kontserdimaja Kohvik NOOT, Alutaguse kohvik, Pärnu Kalamajaka Kohvik, Restoran Vassilissa, Dissident, Gustav Gastro Cafe Kalamaja, Meat Market, Cafe Truffe, Club Studio, Restoran Ancho, Club Sugar, Kohvik Sesoon, Werner, Restoran ja Kohvik, Kivi Paber Käärid, Bronto Baar, Eisma Külalistemaja, Vürst OÜ, Klubi Teater, Erinevate Tubade Klubi, Lounge AED, Saaremaa Veski, Tegelaste Tuba, Lokaal Legend, Restoran Salvadore, Saku Gastro Rotermannis, TOA Restoran, Wabadus, ENZO Cafe and Restaurant, Brewdog Tallinn, PM20, Hermani Bistro and Bar, Must Puudel, The Patcave

Vastutustundlike baaride hulka kuuluvad ka Olympic Casino baarid Eestis:

Olympic Park Casino, Olympic Casino Olümpia, Olympic Casino Lasnamäe Centrum, Olympic Casino Mustakivi, Olympic Casino Ümera, Olympic Casino Kopli, Olympic Casino Vana-Viru, Olympic Casino Kristiine, Olympic Casino Magistral, Olympic Casino Rocca al Mare, Olympic Casino Ülemiste, Olympic Casino Nurmenuku, Olympic Casino Mustika, Olympic Casino Marja, Olympic Casino Norde/Nautica, Olympic Casino Järve, Olympic Casino Pirita, Olympic Casino Idakeskus, Olympic Casino Narva Fama, Olympic Casino Ülikooli, Olympic Casino Lõunakeskus, Olympic Casino Tasku, Olympic Casino Pärnu, Olympic Casino Jõhvi

 

Tagasi

Veuve Clicquot veealune veinikelder Läänemeres

Aastal 2010 avastasid sukeldujad Ahvenamaa vetes asuvalt laevavrakilt 47 pudelit Veuve Clicquot šampanjat. Hämmastaval kombel olid veini maitseomadused rikkumata ja saavutanud suurepärase küpsuse tänu ideaalsele veealusele veinikeldri keskkonnale ning nii otsustas šampanjamaja sooritada erakordse veealuse veinikeldri eksperimendi Cellar in the Sea.

Olles šampanjamaailmas tuntud kui julge teerajaja, otsustas Veuve Clicquot šampanjamaja võtta taas kord ette ühe põneva avastusretke. Aastal 2014 käivitas veinikeldrimeister Dominique Demarville Ahvenamaa saarestikus veealuse veinikeldri projekti, inspireerituna varasemast laevahuku leiust. Valik parimaid šampanjasid lasti Läänemere sügavustesse selleks loodud veealusesse hoidlasse, et luua vastavad tingimused veinide küpsemiseks. Seda protsessi jälgitakse periooditi järgmise 40 aasta jooksul, edendamaks Veuve Clicquot asjatundlikkust veelgi kõiges, mis puudutab šampanjade küpsemist pikema aja jooksul.

Aastal 2017, kolm aastat pärast ainulaadse eksperimendi algust, toodi pudelid suvisel pööripäeval merest välja, et degusteerida ja võrrelda nende maitseomadusi Veuve Clicquot šampanjadega, mida hoiti Reimsis asuvates keldrites. Võetud proovid saadeti ka Reimsi ja Bordeaux ülikoolide ekspertidele analüüside teostamiseks.

2017. aastal toimunud degusteerimine Ahvenamaal on kahtlemata üks paljudest unikaalsetest suursündmustest ehk kus ajalugu kohtus luksuse sümboliga looduse keskel. Ees on ootamas veel 37 põnev aastat šampanjade küpsemisportsessi saladuste avastamist.

Tagasi