Moet & Chandon-i külluslik aastalõputervitus

Moët & Chandon soovib teile säravat vana aasta lõppu ja ülevoolavalt rõõmsat ning küllusest pulbitsevat uut aastat!

Tagasi

Luksusvodka bränd Belvedere ja uus James Bondi film lõid käed suurejooneliseks koostööks!

Kuivõrd James Bondi firmadringiks on läbi aastate kujunenud legendaarne vodka martini, saab Belvedere’ist ametlikult eriagendi poolt eelistatud vodka uues filmis „Spectre“, mille toob järgmise aasta novembris kinolinale Sony Pictures Entertainment.

Belvedere on antud koostööprojekti jaoks loonud kaks senisest mahukamat 1,75-liitrist limiteeritud koguses eriväljaandepudelit, mida esitleti Londonis 15. detsembril. Neist esimest, Belvedere MI6, toodetakse ainult 100 pudelit, mis on mõeldud kinkimiseks vaid väljavalitutele ning lisaks on seda võimalik soetada ka heategevusoksjonitel. Teine, eriliselt silmapaistva disainiga metalne pudel 007 Silver Saber, lööb särama sellele sisse ehitatud LED süsteemi abil ning tuleb müügile järgmisel aastal väljavalitud kohtades.

Eestis on hetkel võimalik nautida luksuslikku Belvedere Vodkat õhtul väljas aega veetes järgmistes kohtades: ööklubides Vabank ja Taboo, kus on saadaval helendavad Belvedere Sabre pudelid, Bibabo, Club Hollywood, Maasikas (Tartu), pubis Suudlevad Tudengid (Tartu), restoranides Pööbel, Kohvik Moon, Roots, Restoran Clazz, Enzo, Baila, Chicago, Telegraaf ja Villa Mary. Lisaks on Belvedere müügil Aldar, Wine Way ja Regalia kauplustes.

Tagasi

Prike veinivalikusse lisandusid Vidal-Fleury veinimaja veinid

Prike veinivalikusse on lisandunud uus auväärne veinimaja – Vidal Fleury. Tegu on vanima siiani tegutseva Rhone’i oru veinimajaga, mis asutati juba 1781. aastal. Maja asub Rhone’i oru ühe väärikaima apellatsiooni, Cote-Rotie südames.

 Vidal-Fleury

Meie valikusse kuuluvad järgmised veinid:

Cote-Rotie Cote Blonde La Chatillonne 2005
Cote-Rotie Brune et Blonde 2006
Hermitage Rouge 2003

Chateauneuf du Pape Rouge
Crozes-Hermitage Rouge
Cairanne
Cotes du Rhone Villages (saadaval ka 37.5 cl mõõdus)

GSM (Grenache Blanc-Sauvignon-Marsanne) Blanc
GSM (Grenache-Syrah-Mourvedre) Rouge

Tagasi

Joogiekspert soovitab: sobiv šampanja iga peoroa kõrvale

Saabuvad jõulupühad ja aastavahetus on aeg, mida tähistatakse pere ja sõprade seltsis ning tervitatakse üheskoos saabuva uue aasta uusi ootusi ja väljakutseid. Šampanja on kindlasti meile tuntud ennnekõike kui jook, millega lüüakse pokaale kokku pidulikel hetkedel, kuid šampanjamaailmas on viimasel ajal kujunenud trendiks nautida šampanjat ka kui väärikat veini suurepäraste roogadega kokkusobitatuna, näiteks kala- ja ka liharoogade kõrvale. Šampanja on vägagi suurepärane kaaslane läbi kogu õhtusöögi. Kui soovite üllatada oma sõpru ja peret ning jagada üheskoos aasta lõpus meelierutavaid maitseelamusi, siis annaks meeleldi mõned ideed, mida kõrva taha panna.

Šampanja puhul saab sageli valiku tegemise eelduseks tema stiil, kuidas ta on valminud ja milline on kasutatud marjade osakaal ning kuivusaste. Prike pakub suurepärase šampanjavaliku, millega täiendada erinevaid õhtusööke.

Moët & Chandon Brut Imperial on suurepärane aperitiiv oma värske ja kuivema stiiliga.

Ruinart Blanc de Blancs, mis valmistatud ainult Chardonnay marjast, omab värsket ja kreemist stiili ning on nauditav koos suupistetega enne eelrooga.

Veuve Cliquot Brut Yellow Label on Pinot Noiri marjadest saadud baasveinide suurema osakaaluga ja lisaks on selles ka päris arvestatav osakaal vanemaid nn reserve veine, mis teeb temast hea aperitiivi ka suupistete kõrvale ning on nauditav ka salatite ja külmade mereandide juurde.

Moët & Chandon Grand Vintage 2006 ja Veuve Cliquot Vintage Reserve 2004 oma täidluse ja suurema maitseküllusega on suurepärased kalast valmistatud pearoogade juurde.

Dom Perignon 2004 on fantastiline austrite ja kalamarja kõrvale.

Krug Grande Cuvee on üks maitseküllasemaid ja täidlane, kuid samas mineraalne, täis vastuolulisi maitseid. On üllatav, kuidas see šampanja mängib nii liharoogade kui ka linnuliha juures.

Dessertide puhul tuleks jälgida, et magustoit oleks värskema noodiga ja mitte liiga magus. Suurepärane õhtusöögi lõpp on just suurema suhkrusisaldusega šampanja nagu Moët & Chandon Nectar Imperial.

Kindlasti valige jõulisematele šampanjadele, nagu seda on aastakäiguga märgistatud joogid, alati pigem veiniklaas kui et kitsas pokaal. Tehke teoks erilised õhtusöögid koos välja valitud šampanjaga ja šampanja saab teie silmis sootuks uue tähenduse. Seda kõike loomulikult koos kallite inimestega jagades. Rõõmsat saabuvat pühadeaega ja erilisi maitseelamusi!

Hannes Aedla, Prike joogiekspert

Tagasi

Joogiekspert soovitab: ajalooline ja eriline õlu Guinness Iirimaalt

Ma ei ole suur õlletarbija, kuid siiski meeldib mulle vahel endale välja valida huvitavaid ja erinevat tüüpi õllesid ning, olgem ausad, meie nii mõneski poes on valik üsna viisakas. Minu esimesed kogemused erilise õllega leidsid aset ikka pubis ja esimene õlu, mis oli oma loomult täiesti erinev ning üllatas oma kreemise, kuid samas ilusa puuviljase ja röstise maitsega, oli Guinness.

Vaadates kalendrisse võib märgata, et kätte on jõudmas Halloween, mida tähistatakse 31. oktoobri ööl vastu 1. novembrit. Loomulikult on selle peoga käinud alati kaasas ka Guinness.

Mees nimega Arthur Guinness (24.9.1725-23.1.1803), kes varem oli tootnud õlut Leixlipi-nimelises linnakeses, liisis 9000 aastaks maatüki Dublinis koos St. James Gate’i õlletehasega ning hakkas seal tootma tänaseks maailma kuulsaimat kuiva stout’i. Esialgselt porteri stiili õlle üheks eripäraks oli röstitud odra kasutamine pruulimisel. Vesi, mis tuleb Wicklow’ mägedest, on Guinnessi tegemisel sama oluline kui kuulsa Iiri viski valmistamisel.
Praegu on Guinnessi sortimendis tuntuimateks Guinnessi värskendav, mahe ja kreemine Guinness Draught ning kompleksne, humalane, mõrkja maitsega Guinness Extra Stout, tuntud Guinness Original nime all, avaldades muljet oma tammisena tunduva püsiva kuivusega.

Perfect Pint-i serveerimine
Klassikalisel viisil täidetud klaas tuleb täita asjatundjate soovitusel 119,53 sekundiga. Õlle klaasi laskmine toimub kahes osas:
1. osas täidetakse klaas u 2/3 ulatuses ja lastakse õllel “ langeda”. Klaasi tuleb hoida 45-kraadise nurga all, kui õlu klaasi voolab.
2. osas, kui õlu on langenud, tehakse “kaas” ehk top. Klaas tuleb hoida püstises asendis, kraani asend tuleb lükata vastupidises suunas ja täita klaas ääreni vahuga.
Top peab olema 1,5-2,5 cm paks, valge, veatu ning kreemjas.

Guinness sobib eriti hästi mereandide´(austrite) kõrvale ja on loomulikult parim sõprade seltsis.

Soovin teile kõigile meeleolukat Halloweeni ja slàinte mhath!

Hannes Aedla, Prike joogiekspert

Vaata lisaks: www.guinness.com
Guinness Eesti Facebook

Tagasi

Joogiekspert soovitab: hurmav apelsiniliköör Grand Marnier

Hiljuti külastas Eestit Grand Marnieri brand ambassador (brändisaadik) Julien Lafond, kes viis läbi Eesti Baarmenide Assotsiatsioonis suurepärase koolituse ja tutvustas vaimustavat pika ajalooga ning hinnatud apelsinilikööri Grand Marnier. Olgu siinkohal öeldud, et tegu on väärika pereettevõttega, mida juhib tänaseks juba 6. põlvkond. Kuidas kõik alguse sai?

1827. aastal asutas Jean-Baptiste Lapostolle puuviljalikööride destileerimise firma Neauphle-le-Château-s.
1870 külastas Eugène Lapostolle Cognaci piirkonda ning tõi kaasa esimese suurema koguse vanu konjakeid.
1876 abiellus Louis-Alexandre Lapostolle Marnier peretütrega ja siit algaski kuulsusrikka perekonna ajalugu likööride valmistamisel.
1880. aastal segas Louis-Alexandre Marnier esimest korda kokku konjaki ja metsiku troopilise apelsini essentsi. Seni olid kõik tsitrustega segatud liköörid olnud tuntud kui curacaod, olles ühtlasi selle aja luksusesümbolid.
César Ritz tegi ettepaneku panna nimesse “Grand ”, kuna see oli „suur“ kõrgelthinnatud liköör ning sellega taheti tuua esile Grand Marnieri eripära ja kvaliteeti.

Grand Marnier on valmistatud konjakist ja Kariibi apelsinidest. Konjakid valmivad pere lossis Cognac piirkonnas. Kariibi sinised apelsinid korjatakse käsitsi ning kuivatatakse päikese käes. Aeglane vananemine prantsuse tammevaatides lisab liköörile võrreldamatu ümaruse ja pehmuse. Lisaks pikale ning harmoonilisele järelmaitsele on tunda ka apelsinimarmelaadi ja sarapuupähkleid. Oma värvuselt on Grand Marnier kullakarva ning merevaigu tooni.

Grand Mariner on paljude trendikate ja klassikaliste kokteilide osa. Mulle meeldib väga näiteks Grand Marnier pikendatult ginger ale’iga, lisandiks väike laimilõik – värske ja eksootiliselt magus!

Hannes Aedla, Prike joogiekspert

Vaata lisaks: www.grandmarnier.com
Grand Marnier õhtu lounge Butterflys

Tagasi